Przejdź do treści

Kalendarium - kwiecień 2018

Rozpoczynamy rekrutację do III edycji programu stażowego ME „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI” – zgłoś swój udział

2018-04-23

Ministerstwo Energii rozpoczyna 23 kwietnia 2018 r. rekrutację do III edycji Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”. Program prowadzimy  wspólnie z Polską Grupą Energetyczną S.A. (PGE), Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A. oraz Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. (PGNiG). Czekamy na zgłoszenia studentów  do 28 maja 2018 r.

Więcej

Ministerstwo Energii z Bursztynem Polskiej Energetyki

2018-04-16

Podczas VI Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego Ministerstwo Energii otrzymało statuetkę Bursztynu Polskiej Energetyki. Wyróżnienie, które odebrał minister energii Krzysztof Tchorzewski, wręczono 16 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

Więcej

Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym

2018-04-16

- Energetyka zrównoważona to energetyka oparta na różnych źródłach wytwórczych, która pozwala zapewnić wystarczającą ilość mocy w systemie oraz stabilność dostaw do odbiorców - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas VI Edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego. Wydarzenie odbyło się 16 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

Więcej

Konferencja REFUREC w ME

2018-04-12

W Ministerstwie Energii w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja REFUREC (The Renewable Fuels Regulators Club). W trakcie spotkania zostały omówione kwestie regulacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii.

Więcej

Minister Tobiszowski: Indonezyjski rynek dużą szansą na inwestycje dla polskich firm górniczych

2018-04-12

-Polska posiada wieloletnie tradycje i doświadczenie w wydobywaniu surowców energetycznych. Możemy zaoferować partnerom indonezyjskim m.in. wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy, dostawy rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń – powiedział wiceminister Grzegorz Tobiszowski, otwierając Polsko - Indonezyjskie Forum Gospodarcze, które odbyło się 12 kwietnia 2018 r. w Dżakarcie.

Więcej

Nowe zasady ustalania taryf dla gazu ziemnego

2018-04-10

Od początku kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Energii dotyczące taryf dla gazu ziemnego, które dostosowuje dotychczasowe zasady kalkulacji taryf do potrzeb rynku oraz regulacji UE. Wprowadza również nowe rozwiązania, zachęcające obywateli do korzystania z gazu ziemnego.

Więcej

Ministerstwo Energii proponuje rodzimym firmom nowoczesny model wsparcia w zdobywaniu światowych rynków i pomoc w uruchamianiu inwestycji.

2018-04-06

- Na górnictwie można zarobić, udowadniają to ostatnie dwa lata współpracy, polskich i indyjskich firm – podkreślił sekretarz stanu w ME Grzegorz Tobiszowski podczas uroczystości podpisania Porozumienia o Współpracy polskich firm górniczych i organizacji wspierających ich inwestycje w Indiach, która odbyła się 6 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Więcej

Minister energii na kongresie Europower

2018-04-04

- Polska energetyka musi mieć charakter zrównoważony. W praktyce oznacza to utrzymanie niezależności energetycznej i stabilności systemu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji Europower, która odbyła się 4 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl