Przejdź do treści
Symbol atomu _ grafika do informacji

Współpraca polskiego i brytyjskiego przemysłu jądrowego

14.11.2017

W dniu 14 listopada 2017 r. Ministerstwo Energii wraz z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Polsce zorganizowało konferencję z udziałem polskich i brytyjskich przedsiębiorstw zainteresowanych budowaniem kompetencji w zakresie współpracy z przemysłem jądrowym. Partnerami wydarzenia byli Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Nuclear Industry Association.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Na posiedzeniu IFNEC o polskim programie jądrowym

09.11.2017

Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Energii Józef Sobolewski reprezentował Polskę podczas spotkania Międzynarodowych Ram Współpracy dla Energetyki Jądrowej (IFNEC) w dniach 8-9 listopada 2017 r. w Agencji Energii Jądrowej OECD w Paryżu.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Polsko-chińskie rozmowy o możliwościach współpracy w energetyce

07.11.2017

W Ministerstwie Energii odbyło się spotkanie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra energii Andrzeja Piotrowskiego z Wiceprzewodniczącym Chińskiego Urzędu ds. Energetyki Liu Baohua. Głównym tematem spotkania, które odbyło się 7 listopada 2017 r., były możliwości polsko-chińskiej współpracy w sektorze energetycznym.

Galeria zdjęć

Więcej

Wiceminister Andrzej Piotrowski

Wiceminister Piotrowski na konferencji ministerialnej w Abu Dhabi: Aktualizacja Programu polskiej energetyki jądrowej zostanie przekazana Radzie Ministrów do końca roku

31.10.2017

 - Polska widzi olbrzymie możliwości, jakie daje rozwój energetyki jądrowej i zamierza energicznie działać w celu wdrożenia jej do krajowego miksu energetycznego - powiedział wiceminister Andrzej Piotrowski podczas konferencji ministerialnej „Energetyka jądrowa w XXI wieku”. Wydarzenie odbywa się w dniach 30 października – 1 listopada 2017 r. w Abu Dhabi w ZEA.

Materiał filmowy Galeria zdjęć

Więcej

Zdjęcie do informacji

Narodowe Centrum Badań Jądrowych wśród najlepszych instytutów w kraju

18.10.2017

Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), nadzorowane przez Ministra Energii, znalazło się wśród 4 najlepszych instytutów badawczych w kraju z oceną A+. Oceny dokonał Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN). Na jej podstawie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaje odpowiednie kategorie jednostkom naukowym.

Więcej

Miniatura graficzna atom

Polsko-japońskie seminarium o energetyce jądrowej w Krakowie

18.10.2017

Zeroemisyjna energetyka jądrowa to najbardziej efektywny sposób na wypełnienie polskich zobowiązań w zakresie ochrony klimatu – powiedział Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Energii Józef Sobolewski podczas polsko-japońskiego seminarium, które odbyło się 16 października 2017 r. w Krakowie.

Więcej

Miniatura zdjęcia

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki Jądrowej

28.09.2017

„Program Polskiej Energetyki Jądrowej jest realizowany. W resorcie opracowaliśmy kilka modeli biznesowo-finansowych i spośród nich wybierzemy wariant finansowania elektrowni jądrowej w naszym kraju” – powiedział dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Energii Józef Sobolewski 27 września 2017 r. w Sejmie.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl