Przejdź do treści

PGE partnerem Bridge to MassChallenge Warsaw

Elektromobilność

PGE dołączyła do grona partnerów globalnego akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw. Grupa chce w ramach programu nawiązać współpracę z najbardziej innowacyjnymi startupami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa konsekwentnie otwiera się na innowacje i do 2020 r. chce na ten cel przeznaczyć 400 mln zł. Z myślą o realizacji tego zadania, utworzono dwie nowe spółki - PGE Nowa Energia, odpowiadającą za wsparcie i rozwijanie nowatorskich startupów oraz fundusz PGE Ventures, który realizować będzie inwestycje kapitałowe.

Ze względu na swoją działalność, PGE Nowa Energia w ramach realizowanego programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw, skupi się w szczególności na innowacjach z obszaru elektromobilności, bezpieczeństwa infrastruktury, zagospodarowania UPS, a także sprzedaży i lojalizacji klienta. Na realizację będą też mogły liczyć inne projekty, jeśli tylko będą miały odpowiedni potencjał i pomogą mogły pozytywnie wpłynąć na wzrost wartości kapitałowej całej Grupy.

Na najlepsze sturtupy czeka wsparcie lokalnych i globalnych ekspertów, dostęp do infrastruktury, a po akceleracji realna perspektywa zdobycia szybkiej i bezpiecznej inwestycji.

 

Więcej informacji:

Grupa PGE

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl