Przejdź do treści

Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017

Miniatura do informacji_ innowacje

Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy im. Sylwestra Kaliskiego w Warszawie został laureatem prestiżowej Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 w kategorii szkolnictwo wyższe i nauka.

Wyróżnienie zostało przyznane Instytutowi za realizację projektów związanych z udziałem w programie "Horizon 2020", a w szczególności za projekt dotyczący badań naukowych i technologicznych związanych z europejskim programem fuzji termojądrowej.

Nagrodę wręczono Dyrektorowi Instytutu dr. hab. Andrzejowi Gałkowskiemu podczas uroczystej Gali, która odbyła się 23 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa w trakcie II Forum Inteligentnego Rozwoju.

Inicjatorem Nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym wyróżnienia jest redakcja sekcji "Rzecz o Innowacjach" Pulsu Biznesu, partnerem merytorycznym - Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl